Listopad 2008

Popis

5. listopadu 2008 v 16:33 Linkin park
Linkin Park je americká skupina, kombinující širokou škálu hudebních žánrů, hrají hudbu, která se dá shrnout jako mix rapu, hip-hopu, rocku , (nu)metalu a elektroniky. Kritici je přisuzovali k poslednímu zmíněnému stylu, ovšem samotná skupina se tomuto značení vždy bránila.První zakladatelé této skupiny byli Mike a Brad. Bydleli poměrně blízko sebe, chodili spolu na střední školu Mike žil hip hopem a Brad preferoval metal. Jednou se oba dva sešli na společném koncertu dvou skupiny, jejichž tvorba se zakládala na kombinaci různých hudebních stylů, což se jim velmi zalíbilo. Tehdy se datoval rok 1996. Mike s Bradem se dali dohromady s dalšími budoucími členy Joem a Robem. Postupně se k nim přidali i David a Mark. Tehdy se ještě skupina jmenovala Xero a podařilo se jim nahrát první demo nahrávku obsahující 4 písně.

Mike se přes známé dozvěděl o Chesterovi zpěvákovi skupiny Grey Daze.Po odchodu Marka a jeho nahrazení Chesterem se skupina přejmenovala na "Hybrid Theory." Bohužel se již jedna skupina takto jmenovala a jim nezbývalo, než přijít s jiným názvem. Tehdy přišli s nápadem vypújčit si jméno Lincoln Park- což je jméno, které má v každém americkém městě alespoň jeden park. Později ale zjistili, že si na toto jméno nemohou založit internetové stránky, protože doména s tímto jménem je už obsazená. Tehdy se rozhodli mírně pozměnit i název, ze kterého se stalo "Linkin Park." První deska se jmenem Hybrid Theory vyšla 24.října 2000, po této desce se stali známými a oblíbenými, zvláště pro jejich jedinečnou atmosféru. V atmosféře brzkého a všeobecného očekávání nové desky pokračovali Linkin Park v koncertování a současně pracovali na materiálu pro novou desku, která se jmenuje Meteora, vyšla 25. března 2003. Album Meteora se ve Spojených státech se stalo třetím nejprodávanějším albem roku, přestože nedosáhlo úspěchů svého předchůdce. Souběžně s vydáním nové desky se Linkin Park opět vydali na celosvětové turné, po němž následoval další ročník Projektu Revolution. Album Collision Course, výsledek této spolupráce, vyšlo v listopadu 2004. Po tomto projektu se Linkin Park začali naplno věnovat charitativnímu projektu Music for Relief, jež měl za cíl pomoci Jihovýchodní Asii postižené ničivou vlnou tsunami v prosinci 2004. Na podporu tohoto projektu byl také uspořádán benefiční koncert, na kterém vystoupili Linkin Park.Po tomto období oddechu Linkin Park sice začali s přípravami na nahrávání další desky, ale veškerý postup zbrzdilo zrušení smlouvy s nahrávací společností Warner Bros. Oficiálním stanoviskem skupiny bylo, že koncern nezajišťuje umělcům dostatečnou finanční podporu. Tento spor se podařilo urovnat až na podzim roku 2006.Výsledkem práce, která trvala bezmála čtrnáct měsíců, se stala deska Minutes To Midnight, která vyšla 15. května 2007. Zájem fanoušků a podpora skupiny se odrazily i v oceněních, které skupina získala, v listopadu 2007 obdržela skupina při předávání cen 2007 cenu za Nejlepší skupinu roku.

Z počátku byli Linkin Park přiřazováni ke kapelám, které spadají pod nu metal, i když oni sami o sobě prohlásili, že onen zmíněný nu metal nehrají.S nejnověji vydaným albem Minutes To Midnight se rozneslo po hudebním světě, že přešli na jakýsi pop-rock, což není pravda.Dá se říci, že Linkin Park hrají svůj vlastní hudební styl. V současné době patří mezi nejoblíbenější americké hudební skupiny.